İlk Gece Nasıl Olur – İlk Gece Yapılması Gerekenler

İLK İLİŞKİ MUTLAKA AĞRILIMIDIR? :

Kızlık zarı kadınların %90’ından fazlasında nispeten ince ve esnek bir mukoza parçası yapısındadır. Kadının kendisini tümüyle hazır hissettiği durumlarda “ön sevişmeyle” bölgede yeterli ıslaklık sağlandığında, erkeğin de yumuşak davranması ve zorlayıcı hareketlerden kaçınması durumunda kadın kızlık zarının yırtılması esnasında ağrı hissetmez, ya da çok az bir ağrı hisseder. Cinsel ilişkide alınan hazzın ön planda olduğu bir durumda bu ağrının beynin üst merkezlerinde bilinçli olarak algılanması ve sonradan “hoş olmayan bir anı” olarak hatırlanma olasılığı oldukça düşüktür.

İLK İLİŞKİDE MUTLAKA KANAMA OLUR MU? :

İlk cinsel ilişkide kanamanın olmaması, kültürümüzde ve diğer bazı kültürlerde kadının bakire olmadığının bir kanıtı olarak kabul edilmektedir. Bu çok büyük bir yanlıştır, zira her kadının anatomik yapısı birbirinden farklıdır. Kızlık zarı bazı kadınlarda o kadar esnektir ki, penis içeriye girdiğinde özelliklede vajina giriş bölgesi yeterince ıslanmış ve kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmadan kalır. Bu durumda 100 kızdan birinde rastlanabilir. Bazı kadınlarda da kızlık zarının damarlanması zayıf olduğundan zar yırtılmasına rağmen kanama gerçekleşmeyebilir.

KIZLIK ZARININ KALIN OLMASI İLİŞKİYE ENGEL MİDİR? :

Bazı durumlarda ilk cinsel birleşme birinci denemede ve sonraki birkaç denemede gerçekleşmeyebilir. Bunu en sık görülen nedeni sanıldığı gibi kızlık zarının kalın olması değildir. En sık görülen neden, genç kadının kendisini cinsel ilişkiye hazır hissetmemesidir. Bu durumda kadın kendini gevşetmeyecek, vajinanın girişinde yer alan güçlü kaslar kasılı kalacak ve vajina giriş bölgesinde yeterince ıslanma ve kayganlaşma olmayacağından penisin vajinanın girişinde yer alan kas ve kızlık zarı engelini aşması zor olacaktır. Pek az da olsa diğer bir neden de kızlık zarının gerçekten kalın olmasıdır. Jinekoloji kliniğine “ilk ilişkiyi başaramama” sebebiyle başvuran kadınların bir kısmının özgeçmişinde arka arkaya yapılan ilişki girişimleri sonuçsuz kalmıştır ve muayenesinde de gerçekten de kızlık zarı kalındır. Bu durumlarda bazen cerrahi müdahale ile kızlık zarının doktor tarafından küçük bir operasyonla açılması gerekebilir.

ZARIN YIRTILMASINA BAĞLI OLAN KANAMA SÜRESİ :

Kızlık zarının yırtılması esnasında yırtık bazen kızlık zarından vajinaya doğru genişleyebilir. “Deflorasyon” (kızlık zarının yırtılması) kanaması olarak adlandırılan bu durum genellikle ön sevişmenin yetersiz olmasına rağmen yapılan girişimden kaynaklanmaktadır. Çoğu durumda erkek, kadının ağrı duymasına duyarsız bir şekilde girişimi sürdürmüş ve yırtık olması gerekenden daha büyük olmuştur. Normalde kızlık zarı bozulduğunda kanama en geç yarım saatte durur. Geniş bir yırtık oluştuğunda ise ya hemen başlayan şiddetli bir kanama ya da ilişki bitmesine rağmen uzun bir süre devam eden kanamalarda söz konusudur. Yapılan jinekolojik muayenede yırtığın yeri tespit edildikten sonra sınırlı uyuşturma ya da geniş yırtıklarda genel anesteziyle yırtık onarılarak kanama durdurulur. Anlaşılacağı üzere, tamamen doğal bir olay olması gereken “ilk gece” bazı durumlarda aynı gece ya da takip eden günlerde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’na başvurulmasını gerektirebilmektedir.

Kalın kızlık zarı gibi, çiftlerin elinde olmayan nedenlere bağlı normal dışı durumlar için erkeğin ve kadının yapabileceği bir şey elbette ki yoktur.

İLK GECE ERKEĞE DÜŞEN GÖREVLER :

Başarılı bir ilk gece için kadının yapması gereken; eşine hazır olduğu ya da hazır olmadığı mesajını net olarak verebilmesi, ön sevişme aşamasının kontrolünü kendi eline almasıdır. Erkek de kontrolü kadına bırakmada gönüllü olmalıdır.

Erkek ise kadının kendisinden farklı doğasını kabul etmeli, bir kadının cinsel ilişkiye hazır olmasının erkekten daha uzun sürdüğü gerçeğini göz önünde bulundurmalıdır.

Daha sonraki ilişkilerinin aynısı olabilecek ilk ilişkide erkek, kadının gevşemesi ve rahatlaması için elinden geleni yapmalı ve çok sabırlı olmalıdır.

Kadının ileri cinsel hayatını da göz önünde bulundurarak erkek ilk ilişkide aşırı zorlayıcı hareketlerden kaçınmalıdır.

Bunu erkek içinde son derece gerginlik yaratan bir durum olduğu göz önüne alınmalıdır.

Kadının ilk cinsel deneyiminde erkeğin üzerinde düşen görev fazla olacağından, onda da gerginlik ve korku olması normaldir. Erkekler bunun için cinsel ilişkiden sonra “nasıldım ama?” yolunda konuşmalar yapabilir. Ancak kadının ruh halini göz önüne alarak bundan kaçınıp “nasıl hissediyorsun?” şeklinde sorması daha uygun olacaktır.

110 comments to İlk Gece Nasıl Olur – İlk Gece Yapılması Gerekenler

 • Rotam

  Korkmayin neden korkarsiniz herseyin hayirlisi olsun

 • büşra

  6 ay var düğünüme bende çok korkuym ne yapmalıyım

 • pelin

  büşracım korkma çok zevkli oluyo.

 • sema

  benimde düğünüme 6 ay var))) sanırım biraz korku var düğün günü yorucu stresli geçicek ayy zor iş

 • üstat

  bence bayanların bir kısmı korksun çünü bazı erkekler var çok sabırsız ve anlayışsız onun için kendilerini tamamen elinde bırakmasınlar…

 • seval

  Kesinlikle abartıldıgı kadar acı vermiyor o kadar korkunç ve acıyan bir olay dgl orgazma benzer
  Bir agri hafif bi sizlama idrar yaparken yanma gibi bir agri hepsi bu kadar bayanlar o kadar gözünüzde büyütüp sorun hale getirmeyin kesinlikle korkunc ve aci vermiyor öyle abartildigi kadar bazen insan farkina bile varmiyor

 • selin

  acı falan yok onlar hikâye kendini zamana bırak zevk almaya çalış bak o zaman nasıl iyi geçer gecen

 • sümeyye

  benim 5 gün sonra var dügümün offfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff ne yapıcam eşimde benim icin ölüyo ilk gece de neyapmam gerek bende büşra gibi korkuyorum offffffffffffffff nasıl yapmamış lazım erhan beni bitirdi

 • nelin

  1 ay once oldu dugunum arkadaslar inanin korkudan dugunden once 1 hafta kafar durmadan agladim korkudan ilk gunumu hatrlamyrm bile ama 2. Gun superdi tek sorun sizin rahat olmanz Himm bide on sevismeyi kesinlikle uzun tutun boylece cok gevsersiniz korkudan eser kalmaz ;) ;) ;)

 • gamze

  arkadaşlar bi sakin ol ben 18 yaşındayım sevgilimle ilişkiye girdik zaten 4 yıldır sevgiliyiz ilişkiye girdikten 2 gün sonra nişanlandık tek kelimeyle muazamdıı ve ilişkiye girmeye devam ediyoruz onu deli ediyorum öyle zevk alıyo ki anlatamam ilk önce 10 15 dk öpüşün zevkin gelmesini bekleyin zaten çok geçmeden delice bi zevk gelecek size ve eşinize . Erkekler bu konuda çok hassasdır siz kasılmannız değil onları kasılması gerekk ipler elinizde olsun ama ilk önce acıyo biraz penis içeri sert giriyo ..ss

Yorum Yazabilirsiniz