İlk Gece Nasıl Olur – İlk Gece Yapılması Gerekenler

İLK İLİŞKİ MUTLAKA AĞRILIMIDIR? :

Kızlık zarı kadınların %90’ından fazlasında nispeten ince ve esnek bir mukoza parçası yapısındadır. Kadının kendisini tümüyle hazır hissettiği durumlarda “ön sevişmeyle” bölgede yeterli ıslaklık sağlandığında, erkeğin de yumuşak davranması ve zorlayıcı hareketlerden kaçınması durumunda kadın kızlık zarının yırtılması esnasında ağrı hissetmez, ya da çok az bir ağrı hisseder. Cinsel ilişkide alınan hazzın ön planda olduğu bir durumda bu ağrının beynin üst merkezlerinde bilinçli olarak algılanması ve sonradan “hoş olmayan bir anı” olarak hatırlanma olasılığı oldukça düşüktür.

İLK İLİŞKİDE MUTLAKA KANAMA OLUR MU? :

İlk cinsel ilişkide kanamanın olmaması, kültürümüzde ve diğer bazı kültürlerde kadının bakire olmadığının bir kanıtı olarak kabul edilmektedir. Bu çok büyük bir yanlıştır, zira her kadının anatomik yapısı birbirinden farklıdır. Kızlık zarı bazı kadınlarda o kadar esnektir ki, penis içeriye girdiğinde özelliklede vajina giriş bölgesi yeterince ıslanmış ve kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmadan kalır. Bu durumda 100 kızdan birinde rastlanabilir. Bazı kadınlarda da kızlık zarının damarlanması zayıf olduğundan zar yırtılmasına rağmen kanama gerçekleşmeyebilir.

KIZLIK ZARININ KALIN OLMASI İLİŞKİYE ENGEL MİDİR? :

Bazı durumlarda ilk cinsel birleşme birinci denemede ve sonraki birkaç denemede gerçekleşmeyebilir. Bunu en sık görülen nedeni sanıldığı gibi kızlık zarının kalın olması değildir. En sık görülen neden, genç kadının kendisini cinsel ilişkiye hazır hissetmemesidir. Bu durumda kadın kendini gevşetmeyecek, vajinanın girişinde yer alan güçlü kaslar kasılı kalacak ve vajina giriş bölgesinde yeterince ıslanma ve kayganlaşma olmayacağından penisin vajinanın girişinde yer alan kas ve kızlık zarı engelini aşması zor olacaktır. Pek az da olsa diğer bir neden de kızlık zarının gerçekten kalın olmasıdır. Jinekoloji kliniğine “ilk ilişkiyi başaramama” sebebiyle başvuran kadınların bir kısmının özgeçmişinde arka arkaya yapılan ilişki girişimleri sonuçsuz kalmıştır ve muayenesinde de gerçekten de kızlık zarı kalındır. Bu durumlarda bazen cerrahi müdahale ile kızlık zarının doktor tarafından küçük bir operasyonla açılması gerekebilir.

ZARIN YIRTILMASINA BAĞLI OLAN KANAMA SÜRESİ :

Kızlık zarının yırtılması esnasında yırtık bazen kızlık zarından vajinaya doğru genişleyebilir. “Deflorasyon” (kızlık zarının yırtılması) kanaması olarak adlandırılan bu durum genellikle ön sevişmenin yetersiz olmasına rağmen yapılan girişimden kaynaklanmaktadır. Çoğu durumda erkek, kadının ağrı duymasına duyarsız bir şekilde girişimi sürdürmüş ve yırtık olması gerekenden daha büyük olmuştur. Normalde kızlık zarı bozulduğunda kanama en geç yarım saatte durur. Geniş bir yırtık oluştuğunda ise ya hemen başlayan şiddetli bir kanama ya da ilişki bitmesine rağmen uzun bir süre devam eden kanamalarda söz konusudur. Yapılan jinekolojik muayenede yırtığın yeri tespit edildikten sonra sınırlı uyuşturma ya da geniş yırtıklarda genel anesteziyle yırtık onarılarak kanama durdurulur. Anlaşılacağı üzere, tamamen doğal bir olay olması gereken “ilk gece” bazı durumlarda aynı gece ya da takip eden günlerde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’na başvurulmasını gerektirebilmektedir.

Kalın kızlık zarı gibi, çiftlerin elinde olmayan nedenlere bağlı normal dışı durumlar için erkeğin ve kadının yapabileceği bir şey elbette ki yoktur.

İLK GECE ERKEĞE DÜŞEN GÖREVLER :

Başarılı bir ilk gece için kadının yapması gereken; eşine hazır olduğu ya da hazır olmadığı mesajını net olarak verebilmesi, ön sevişme aşamasının kontrolünü kendi eline almasıdır. Erkek de kontrolü kadına bırakmada gönüllü olmalıdır.

Erkek ise kadının kendisinden farklı doğasını kabul etmeli, bir kadının cinsel ilişkiye hazır olmasının erkekten daha uzun sürdüğü gerçeğini göz önünde bulundurmalıdır.

Daha sonraki ilişkilerinin aynısı olabilecek ilk ilişkide erkek, kadının gevşemesi ve rahatlaması için elinden geleni yapmalı ve çok sabırlı olmalıdır.

Kadının ileri cinsel hayatını da göz önünde bulundurarak erkek ilk ilişkide aşırı zorlayıcı hareketlerden kaçınmalıdır.

Bunu erkek içinde son derece gerginlik yaratan bir durum olduğu göz önüne alınmalıdır.

Kadının ilk cinsel deneyiminde erkeğin üzerinde düşen görev fazla olacağından, onda da gerginlik ve korku olması normaldir. Erkekler bunun için cinsel ilişkiden sonra “nasıldım ama?” yolunda konuşmalar yapabilir. Ancak kadının ruh halini göz önüne alarak bundan kaçınıp “nasıl hissediyorsun?” şeklinde sorması daha uygun olacaktır.

110 comments to İlk Gece Nasıl Olur – İlk Gece Yapılması Gerekenler

 • adem

  sümeyyacım korkmana hic gerek yok o datlı bir sızı cok zev alacaksın kendin erkegine birak anlamazın bile agrıyı zevten

 • cok ivedi

  hanımlar sevgilimle ilişkiye gireceğim nasıl devranmam gerekir

 • Gizli kız

  biraz ayıp olacak ama merak ediyorum yardımcı olun lütfeen çok korkuyorum 1 ay sonra düğünüm var her erkekler tecrübeli olur mu ? utangaç olurlar mı birlikte olcağı kişinin vajininde nereye isabet ettireceklerini bilirler mi ?

 • esma

  ya benim ne düğünüm var ne birşey de niye kasıyorsunuz ben onu anlamadım sonuçta sevdiğiniz adam bu . abi aşk ya aşk daha öte var mı

 • cansu

  arkadaşlar 16 yaşındayım ve ilişki meraklısı biriyim ama hiç ilişkiye girmedim sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

  • Kadir

   Bence sevgılinle yavaş yavaş bu konuları konuşmaya başla ver evinin boş oldugu bır gun gıt fılm ızleyın sonra olur bir şeyler

 • Gül

  Korkmayın kızlar o kadar abartıldıgı kadar acımıyo sinek ısırıgndan bile az bende 1 sene oldu evleneli bende cok korkuyodum ama bosuna korkmusum rahat olun yeterki doganın kanunu bu Gülü seven dikenine katlanıyo ama korkmayın :)

 • burakhan

  ben evleneli 1 ay oldu ilk gece gerdek yaptık şimdi eşim hamile korkulcak bişe yok :)<3

 • Ayşegül

  1 hafta sonra düğünüm var ve ben çok korkuyorum. Nişanlım çok sabırsız o böyle isterken ya ben kasarsam kendimi diye çok korkuyorum. Neyapmam gerekiyo acaba

 • cemre

  yaaa ikigün sonra düğünum var ve çok korkuyorum ilk başta ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin eşim benden 20yaş büyük ve çok acımasız ne yapacağımı bilmiyorum yardım edin acıdan nasıl kurtulabilirim daha14 yaşındayım zorla evlendiriyolar beni :(

 • erdem

  merhaba
  ben nişanlıyım ve ilk geceden çook korkuyorum bacaklarım kasılıyo.midem bulanıyo.lütfen yardımcı olun gerçekten ilk gece çok acı hissedermiyim ya sınuçta olacak bişey ama pisiolojık desteğe ihtiyacım var

Yorum Yazabilirsiniz